Zvířata

VLAŠTOVKA OBECNÁ

vlastovkaNení snad člověka, který by si nespojil podzimní období s obrázkem drátů vysokého napětí, které je v obležení houfu vlaštovek připravujících se na odlet do teplých krajin. Ano přátelé, řeč bude o vlaštovce obecné.

Celý článek

 

PTAČÍ KRMÍTKO/BUDKA

iStock 000017364035SmallKaždým rokem těsně před tím, než se přihlásí zima, začínáme s  přípravou ptačí budky nebo krmítka pro venkovní ptactvo, aby v tomto mnohdy studeném zimním období přežilo a byla jim zajištěna potrava, která většinou zůstane pod sněhem či zamrzne. Na začátku zimy mají ptáci ještě dostatek energie a zásoby potravy, ale právě s přibývajícími mrazy obojího značně ubývá.

Celý článek

KLÍŠTĚ OBECNÉ

klistata1Není třeba nikomu z nás představovat tohoto malého roztoče. Jednak se o něm často mluví i píše, ale když se řekne klíště, všichni si představíme něco, co nám není příjemné, saje nám krev a navíc nám může způsobit vážné onemocnění. Jednoduše, toto téma je stále aktuální, proto i my si připomeneme pár důležitých informací. Patří do čeledi klíšťatovití a živí se sáním krve na savcích, ptácích a plazech.

Celý článek