Tipy na výlet

FLORA OLOMOUC jaro 2012

iStock 000017224479SmallVýstaviště Flora Olomouc Vás zve na letošní mezinárodní zahradnickou výstavu FLORA OLOMOUC jaro. Ta se koná ve dnech od 19. do 22. dubna 2012 (denně od 9.00 do 18.00 hodin) v Olomouci v areálu Výstaviště Flora - Wolkerova 17.

 

Na veletrhu se představí české i moravské pěstitelské firmy, ale i zahradníci a prodejci nejen od nás, ale také z Polska, Rakouska a Slovenska.

Jarní Floru Olomouc doprovodí tradiční zahradnické trhy a veletrh Hortifarm, jejichž nabídce zeleniny, semen, květin, pomůckám pro zahradníky a zahrádkáře budou vyhrazeny pavilony G, H a venkovní plochy výstaviště.

Co dále zde můžou návštěvníci vidět?

K vidění bude prohlídka botanické zahrady výstaviště i botanické zahrady olomoucké Univerzity Palackého.

  • Hlavní expozici v největším výstavním pavilonu A roztančí „ZAHRADA V POHYBU“ pestrobarevná spirála plná rozkvetlých jarních kytic, tulipánů, lilií, narcisů, hyacintů, řezaných i hrnkových květin s tryskajícími fontánami a klenbou ze zavěšených květin symbolizující proměnlivou jarní oblohu.
  • Na galerii pavilonu A potěší návštěvníky přehlídka rostlin pro zimní zahrady a orchidejí s odbornými poradnami, výstava bonsají, azalek, rododendronů, skalniček, kaktusů, sukulentů, masožravek, ale i jiný zajímavý program.
  • Pavilon E bude vyhrazen expozici Českého zahrádkářského svazu věnované letošnímu 55. výročí založení svazu se sbírkami jarních cibulovin zahrádkářů z organizace Narcis Kladno. Nebudou chybět květinová aranžmá a oblíbená zahrádkářská poradna.

Více informací najdete na www.flora-ol.cz