Tipy na výlet

Putování polským příhraničím

PLTěsně za hraničním přechodem v Náchodě Bělovsi se nachází lázeňské městečko Kudowa Zdrój (česky Lázně Chudoba). Turistům může nabídnout opravdu hodně – nachází se zde Muzeum žab, Muzeum hraček, Muzeum řemesel, kostnice u fary Sv. Bartoloměje, která je vyložena třemi tisíci lebek obětí selských válek a epidemií moru v 18. století. Milovníci procházek zajisté ocení krásný lázeňský park s prameny minerálních vod. Jedná se o kyselky, které pomáhají při léčbě oběhových chorob, blahodárně působí také na nervový systém. Pro sportovní vyžití je Vám k dispozici lanové centrum, aquapark a velké množství turistických a cyklistických tras.

Celý článek

Vlastivědné muzeum v Olomouci

foto muzeum_OlomoucVlastivědné muzeum v Olomouci se může pyšnit nejmodernější expozicí svého druhu v Evropě. Je jí nedávno otevřená expozice Příroda Olomouckého kraje. Návštěvník se seznámí s přírodními poměry olomouckého regionu od nížinaté Hané až po vysokohorský terén Jeseníků.
 

Celý článek

FLORA OLOMOUC jaro 2012

iStock 000017224479SmallVýstaviště Flora Olomouc Vás zve na letošní mezinárodní zahradnickou výstavu FLORA OLOMOUC jaro. Ta se koná ve dnech od 19. do 22. dubna 2012 (denně od 9.00 do 18.00 hodin) v Olomouci v areálu Výstaviště Flora - Wolkerova 17.

 

Celý článek

Výstava tropických motýlů v Botanické zahradě hl.m. Prahy

otakar550[1]Tentokrát Vás nepozveme na žádný zahradnický veletrh, ale na výstavu tropických motýlů, která právě probíhá v Botanické zahradě hl.města Prahy. Výstava probíhá ve dnech od 3.4.2012 - 29.4.2012 ve skleníku Fata Morgana.


Celý článek

Veletrh FOR GARDEN 22. - 25. 3. 2012

P3187007Ti z Vás, kteří se zajímají o design či krásu zahrad, by určitě neměli vynechat letošní ročník FOR GARDEN v Praze. Ten se koná ve dnech 22. - 25. března 2012 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Otevírací doba je od 10 - 18 hod., 25. března od 10 - 17 hod.

Na FOR GARDEN veletrhu bude vystavovat i společnost Symbiom, s.r.o.

Celý článek

EXPOZICE PTAČÍCH BUDEK A KRMÍTEK V BOTANICKÉ ZAHRADĚ V PRAZE

iStock 000002193335SmallPlánujete cestu do Prahy? Nechcete ztrácet čas nákupy, ale nevíte, jak zaplnit čas? Pak vám vřele doporučujeme návštěvu venkovní expozice Ornamentální zahrady, výstavního sálu Botanické zahrady v Praze. Od 16.1.2012 - 29.2.2012, denně od 9 – 16 hodin se zde koná čtvrtý ročník výstavy ptačích budek a krmítek.

  

 

 

 

Celý článek

ČENKOVICE

cenkovice04V zimním období mnozí z nás jezdí na hory nebo wellness pobyty. Tentokrát vám doporučujeme lyžařské středisko Čenkovice, které se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v nadmořské výšce 750–958 m n.m. Rekreační středisko ČENKOVICE najdete v údolí pod Bukovou horou a je velice snadno dostupné ze silničních tahů Praha – Hradec Králové – Šumperk – Ostrava.

Celý článek

ZELENÁ HORA

ZdarNS5Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Kostel byl postaven v roce 1719–1722 na náklady opata cisterciáckého kláštera Václava Vejmluvy. Toto poutní místo Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby Jana Blažeje Santiniho-Aichela a byl vystavěn ve slohu barokní gotiky.

Celý článek

MĚSTO ZNOJMO A ZNOJEMSKÉ VINOBRANÍ

Znojmo1Město Znojmo
Je druhým největším městem Jihomoravského kraje, historickým centrem jihozápadní části Moravy a nachází se na břehu řeky Dyje. Znojmo je památková rezervace a leží 55 km jihozápadně od Brna a 75 km severozápadně od Vídně. Má výborné klimatické podmínky, a díky nim se zde daří jak ovocnářství, tak i vinařství. Nesmíme opomenout okurky, pro které je město velice populární.

Celý článek

VRANOV NAD DYJÍ

Vranov2Vranov nad Dyjí - rekreační centrum Podyjí leží v malebném údolí řeky Dyje u Vranovské přehrady. Toto místo je vstupní branou do Národního parku Podyjí. O bohaté a zajímavé historii se dozvíte na Státním zámku Vranov nad Dyjí, který patří mezi nejpozoruhodnější světské stavby středoevropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Celý článek

Strana 1 z 2

« 1 2 »