Rady, tipy, nápady

Máte nějaký šikovný nápad? Jste kutil či zahrádkář srdcem i duší? Pochlubte se svými výrobky nebo se podělte o dobrou radu s ostatními! Rád Váš nápad uveřejním v této části webu.
Kontaktujte mě na emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Váš Franta Zahradník :)

 

JAK JE TO S TYPY SNĚHOVÝCH FRÉZ?

Dvoustupňová sněhová frézaDobrý den moji milí přátelé.
Za oknem řádí zima a tak je nevyšší čas si říci něco o sněhových frézách. Sněhové frézy odhodí sníh přesně tam, kam potřebujete, a navíc ušetří spoustu času i fyzické námahy. Jak je to s typy sněhových fréz?  

Celý článek

Háčkované vánoční ozdoby

DSC 0062Těsně před Vánoci se nám ozvala paní Miloslava Marková z Horního Třešňovce. Napadlo jí, že by se mohla podělit o své vlastnoručně vyrobené vánoční výtvory, ale i vánoční výzdobu. Nelenila a vše nám nafotila.

Celý článek

Výroba psí boudy a včelínů

vceliny1Tyto fotografie mi poslal pan Tomyslav Ježek z Horního Třešňovce. Jeho koníčkem je včelaření, má 32 včelínů, které si sám vyrobil. Každoročně si své včelí království vylepšuje, za to se mu letos včely odměnily bohatou nadílkou medu.

Celý článek

Skleník pro plodovou zeleninu

sklenik6Fotografie skleníku jsem obdržel od pana Zdeňka Součka z Havlovic. Skleník byl realizován a sestaven samotným pěstitelem. Je speciálně vybaven pro plodovou zeleninu, zejména rajčata, papriky a okurky. Co se vnitřního uspořádání týče, je přizpůsobeno pěstování zeleniny na vodičích s dostatečnou výškou skleníku.

Celý článek

Moštárna

most3Další fotografie mi poslal pan Zdeněk Junek z Horního Třešňovce. Tuto moštárnu provozuje pan Junek již hezkých pár let a každým rokem se snaží něco vylepšovat. Technologický postup moštování ovoce je postaven na výkonném šrotovníku ovoce a vlastním lisu.

Celý článek